Romantický kozub na svojpomocné zostavenie

Kozubové stavebnice firmy HAAS+SOHN spájajú romantickú atmosféru klasického kozuba s modernou technikou a ušľachtilým dizajnom. Kvalitné kozubové stavebnice sa dajú rýchlo a jednoducho zostaviť vlastnými silami a sú šikovnou a cenovo výhodnou alternatívou ku klasickým murovaným kachľovým peciam. Možno ich natrieť farbou podľa vlastného želania a predávajú sa v mnohých dizajnových variantoch – od moderného vyhotovenia s rovnými linkami až po klasický rustikálny štýl. V sezóne 2014/2015 spoločnosť HAAS+SOHN ponúka ako novinku rohový variant obľúbenej kozubovej stavebnice Pinus.

Rýchle rozkúrenie, dlhá akumulácia tepla
Teplo sa pri kozubových stavebniciach (na rozdiel od murovaných kozubov) odovzdáva do miestnosti rýchlo a bezprostredne, čo umožňuje najmä veľká presklená plocha prikladacích dvierok. Zvyšná časť tepla sa uloží do akumulačného obkladu a pozvoľna je odovzdávaná do miestnosti ešte dlho po zakúrení. Kozubové stavebnice firmy HAAS+SOHN sú vybavené externým prívodom vzduchu, čím sa docieli spoľahlivé a čisté spaľovanie a zároveň úspory nákladov na vykurovanie. Na spaľovanie sa používa vzduch privádzaný zvonku, pričom vzduch v miestnosti tak zostane nedotknutý.

Individuálna možnosť farebného riešenia
Stavba kozubovej stavebnice je prekvapivo jednoduchá. Postup je opísaný krok za krokom v montážnom návode, ktorého súčasťou sú aj fotografie. Všetok potrebný materiál je tiež už súčasťou dodávky. Akumulačný betón je dodávaný bez farebnej úpravy, a tak ponúka širokú možnosť individuálneho farebného riešenia – možno použiť akýkoľvek farebný odtieň, vďaka čomu môžete zvoliť ten, ktorý najlepšie zapadne do požadovaného interiéru.

Novinka: Model „Pinus rohový variant“
Obľúbená kozubová stavebnica Pinus firmy HAAS+SOHN možno teraz zakúpiť aj v rohovom variante. Moderný dizajn, rovné línie a kompaktné rozmery – to je nová rohová obstavba Pinus II. Veľké pohľadové okienko zabezpečuje ničím nerušený pohľad na plameň. Rohová stavebnica Pinus II navyše boduje ušľachtilým čiernym emailovaním dvierok. Osvedčená emailová technológia HAAS+SOHN je symbolom dokonalého lesku, jednoduchého čistenia, odolnosti a dlhej životnosti povrchu. Opticky zaujímavý a zároveň praktický je tiež nový zásobník na drevo, ktorý umožňuje mať polená na prikladanie stále poruke. Vďaka najmodernejšej vykurovacej technike značky HAAS+SOHN je kúrenie v kozubovej stavebnici Pinus čisté, efektívne, úsporné a bezpečné. A to všetko pri dosiahnutí skvelých parametrov, akými sú 80% účinnosť a menovitý výkon od 4 do 8 kW.

NOVINKA: Hliníkové kľučky a čierne dvierka
Všetky kozubové stavebnice spoločnosti HAAS+SOHN najnovšej generácie sú vybavené novými dizajnovými kľučkami z ušľachtilého a tepelne neutrálneho hliníka. Tým je zabezpečená pohodlná obsluha spaľovacích dvierok. Dvierka spaľovacej komory sú teraz dodávané v elegantnej čiernej farbe. Ponuka na rok 2014/2015 obsahuje spolu sedem typov obstavieb, na výber sú rôzne varianty kamenného obkladu aj dizajnu, od klasického rustikálneho až po jednoduchý moderný dizajn.

Ilustračné stavba krbovej stavebnice

Späť
?
Chcete poradiť s výberom?
Opýtajte sa nás. Na otázky odpovedá servisný technik Mojmír Streda.
Viac informácií.