Oheň robí atmosféru

 

Dnes by to šlo. Vonku svieti slnko a slnečné lúče, ktoré konečne majú jarnú silu, sa opierajú do okien rodinného domu so záhradou, ktorá takmer hraničí s brehom Sázavy. Je tu božský pokoj, je počuť len spev vtákov. Sedíme na terase pri káve a rozprávame sa. Kto je pánom domácim, ktorého sme navštívili? Je to človek veľkého hereckého talentu. Pán Jaromír Hanzlík.

 

Nedá mi to sa neopýtať. Ako ste toto miesto objavili?

Asi pred 15 rokmi sme sa tu pozdĺž Sázavy prechádzali s mojím synom Davidom. To miesto mi učarovalo a hovoril som si, že tu by som chcel žiť. No a náhoda tomu chcela, že som otvoril portál s realitnými ponukami a vyskočila na mňa priamo jedna na tento dom. To som neváhal. Samozrejme nebol v takom stave ako teraz. Dalo to dosť práce a vlastne stále je na dome čo robiť. Do Prahy už by som sa vrátiť nechcel.

 

Po celú dobu je vo Vašej prítomnosti psie spoločníčky. Ako sa volá?

Nanynka. Je mojou vernou družkou. Je to nájdenec, asi pred 6 rokmi ju našli pri odpadkoch. Tak som sa jej ujal a odvtedy je na mňa fixovaná. Je so mnou v podstate stále. A nehádžte jej tie šišky, inak sa jej nezbavíte a budete ich musieť hádzať stále dookola.

 

Naši servisní technici Vám priviezli nové krbové kachle. V tomto dome už ale pec máte?

Áno, tu už mám od vás kachle Arktic 12 s výmenníkom. Hravo vykúri celý dom, mám to napojené na čerpadlo v pivnici. Akurát ma občas hnevá čidlo. Mám ich asi 10 rokov. Keď som vtedy riešil výmenu, vedel som, že chcem kachle so sklom, kde bude vidieť oheň. Oheň totiž robí atmosféru.

Rád u nich trávim čas. Pozerám sa do plameňov, to je často lepšie ako TV. Ten pohľad ma upokojuje, hlavne keď som na niečo naštvaný.

 

A kam teda prídu nové kachle Arktic 12 s platničkou a prečo práve tieto?

Naproti kúsok odtiaľto je taký malý domček, ktorý rekonštruujem pre člena rodiny a tam som si prial kamienka s platničkou. Aby sa využilo teplo aj na ohriatie vody alebo jedla. Obzvlášť teraz, pri rastúcich cenách energií, oceňujem túto alternatívu.

 

Čím si značka HAAS+SOHN získala Vašu dôveru?

Pri výbere kachlí do nového domčeka som šiel už na istotu, pretože mám dobré skúsenosti s touto značkou. Je teda cenovo v tej vyššej hladine, ale zase ten servis a popredajná starostlivosť, to človek rád ocení. Som nadmieru spokojný.

 

Poďme ešte zabrúsiť na Vašu hereckú profesiu. Máte za sebou množstvo rolí na divadle aj vo filme…

Môj herecký život sa delí na 30 rokov angažmán v Divadle na Vinohradoch a 30 rokov na voľnej nohe. Do Vinohradského divadla som odišiel hneď po maturite, aj keď som bol prijatý na DAMU. Keby som mal vymenovať všetky role, ktoré som stvárnil, tak tu budeme ešte do zajtra.

 

Kde Vás diváci môžu vidieť teraz?

Mám svoj program Úsmevy Jaromíra Hanzlíka. Talkshow, s ktorou párkrát do mesiaca vystupujem po republike, aby som nestratil kontakt s publikom. Ľudia vždy bavia historky zo zákulisia a radi sa pýtajú.

Najradšej som ale tu pri Sázave. Teraz je ešte pokoj, ale za chvíľu tu budú plávať davy vodákov, tak bude veselo. Tiež sa medzi nich počítam. Predtým som aj rybárčil, dneska sa skôr rád prejdem pozdĺž rieky.

 

Záverom pán Jaromír dodáva: Úprimne? Nerád dávam rozhovory, ale s Vami som sa rozprával rád.

Ďakujem za posedenie a rozprávanie.

Späť
?
Chcete poradiť s výberom?
Opýtajte sa nás. Na otázky odpovedá servisný technik Mojmír Streda.
Viac informácií.